Dozvi sa viac informácii o svojom trénerovi

ASTORIA FIT&GYM

Južná trieda 29, Košice-Juh

+421 919 199 754

jakubgurka@gmail.com

Pon - Pia:

7:00 - 19:00

Moja láska k športu vykvitla v mladosti, kedy ako 10 ročný som začal chodiť na karate. Neskôr som ale našiel ozajstnú vášeň vo futbale. Zažil som skoro 10 rokov aktívneho futbalu, množstvo turnajov, zápasov, krásnych momentov aj sklamaní, úspechov aj zranení.

Začiatky so športom

karate, futbal

Popri vysokej škole som začal navštevovať intrákovské fitko. Nepotreboval som ani chudnúť, o veľké svaly som nemal záujem, ale chcel som tehličky na bruchu. Na začiatku som bol v domnení, že mi bude stačiť robiť kardio a brušáky (typická predstava začínajúcich cvičencov). 

Postupne som ale chytil do rúk činku, sadol si k stroju, využil veľkú olympijskú tyč a začal čítať viac a viac článkov a pozerať viac videí o bodybuildingu a fitness. To prerástlo v neskutočnú závislosť ku cvičeniu a zistil som, že je to to jediné čomu sa chcem venovať. Naskytla sa mi možnosť brigádovať vo ftiness centre FitUp, kde som nazbieral aj mnoho cenných skúseností. Študoval som, cvičil som, čítal články na internete, pozeral videá a všetko to, sa zúžitkovalo pri prvom certifikáte osobného trénera, vďaka čomu som získal možnosť robiť to čo ma baví najviac.

,,Pracovať s ľuďmi, pomáhať im pri ich ceste za ich snami a lepším, zdravším a krajším telom a mysľou.“

Fit UP Žilina

"you'll know at the finish line"

Spartan Race

S futbalom som skončil a našiel si popri klientoch novú, ďalšiu závislosť v podobe behov, prevažne prekážkových akými sú Spartan Race. Počas 3 rokov som získal nespočetné množstvo medailí, zdolal 3x trifektu každý rok, absolvoval najťažší pretek tejto série Ultra Beast a Ultra, dokonca 3 krát a v roku 2018 som prekonal aj prvý cestný maratón a triatlon v Košiciach. Všetky tieto skúseností a preteky ma naučili pokore a viere, že naše telo dokáže čokoľvek ak si to hlava zaumieni a nepodceníme prípravu. Necítim sa pre to nijak viac výnimočný, práve naopak, vážim si svoje okolie, blízkych a svoje zdravie o to viac.