4 hlavné spôsoby, ako vám cvičenie zmení život

4 hlavné spôsoby, ako vám cvičenie zmení život

Vravíte si, že cvičenie nie je podstatné? Že váš život bude rovnako kvalitný aj bez toho, aby ste vykonali akýkoľvek cvik? Potom si pozorne prečítajte tieto 4 hlavné spôsoby, ako vám cvičenie dokáže zmeniť život!

Získate silu. A perfektnú postavu

Toto by ste asi nečakali, že? 🙂 Cvičenie je najlepším spôsobom, ako získať presne takú postavu, po ktorej túžite. Prečo závidieť všetkým ľuďom naokolo, najmä rôznym Instagramovým modelom, ich postavu, keď takú istú môžete mať aj vy sami? Ak budete cvičiť pravidelne a najmä správne, výsledky na seba nenechajú dlho čakať. Na svete neexistuje cvičiaci človek, ktorý by mal po mesiaci pravidelného cvičenia rovnakú postavu ako pred ním. Nie je to však len o vzhľade, ale najmä o sile a celkovej fyzickej kondícii, ktorú vďaka cvičeniu získate. Už sa nebudete musieť hanbiť za to, že si nedokážete otvoriť fľašku od uhoriek alebo vyjsť po schodoch do bytu bez toho, aby ste boli spotení ako po odbehnutí dvoch košických maratónov.

Budete mať viac energie ako kedykoľvek predtým

Tiež sa čudujete, keď celý deň sedíte doma, žijete v kolotoči pozerania televízie, Facebooku, Instagramu a Youtubu a napriek tomu ste neustále unavení? Predsa takýto neustály relax by nás mal nabíjať energiou, nie nám ju odoberať… Nuž, neustále vysedávanie doma vám energiu fakt len odoberie, naopak, také cvičenie vám ju pridá fakt citeľne. Cvičenie pomáha k zlepšeniu cirkulácie kyslíku a energetických látok v krvi, čo vás naplní energiou, ktorú budete pociťovať ešte niekoľko hodín po cvičení. Ak neveríte, vyskúšajte rannú kávičku vymeniť za pár minút cvičenia a presvedčte sa na vlastnej koži!

Budete zdravší

To, že cvičenie pomáha zlepšiť zdravie, je staré známe klišé, je to ale nepopierateľná skutočnosť. Nielenže pravidelné cvičenie vám pomôže vyhnúť sa cukrovke, zvýšenému krvnému tlaku a iným zdravotným problémom, ktorými trpí veľká časť populácie, navyše sa celkovo zocelíte a posilníte svoju imunitu. Pri pravidelnom cvičení si tak môžete rýchlo všimnúť, že chrípka a nádchy, ktoré nemá nikto z nás rád, sa vám akosi zázrakom samé vyhýbajú :).

Najlepšie nakoniec? Budete citeľne šťastnejší!

Ďalší fakt, ktorému uveríte možno až po tom, ako si ho vyskúšate na vlastnej koži. Cvičenie vás totiž skutočne spraví šťastnejším človekom. Má to aj vedecké vysvetlenie, pri cvičení mozog vylučuje chemické látky, ktoré v nás vyvolávajú pocit šťastia, bezstarostnosti a mentálnej pohody. Cvičenie vám tak pomôže odbúrať každodenný stres, hnev a inú mentálnu nepohodu, budete lepšie spávať a cítiť sa jednoducho skvelo. A ak vás niečo cez deň nahnevá, stačí si večer pár minút zacvičiť, všetok hnev pri tom zo seba vybúšiť a večer tak pokojne zaspať.

Dôvodov, prečo cvičiť, nájdete nekonečno, tieto štyri sú však základom toho, v čom vám cvičenie zmení život. Tak hor sa makať, čítanie článkov “prečo začať cvičiť ” vás zdravšími ani šťastnejšími neurobí 🙂

 

Páčil sa ti článok?

One thought on “4 hlavné spôsoby, ako vám cvičenie zmení život

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *