4 spôsoby, ako vám cvičenie spraví krajšie leto

4 spôsoby, ako vám cvičenie spraví krajšie leto

Patríte medzi ľudí, ktorí sa nevedia prinútiť a motivovať k cvičeniu? Alebo vás len odrádzajú letné horúčavy? Vedzte, že cvičenie vám vie výrazne zlepšiť celé leto. Toto sú 4 spôsoby, ako! 

1. Lepšie vyzeráte = lepšie sa cítite

Leto je obdobím, kedy svetu ukazujeme najviac odhalených častí tela. Keď sedíte pri bazéne alebo niekde na pláži a vidíte ľudí, ktorí cvičia poctivo a pravidelne, možno sa začnete hnevať sami na seba, že vy ste sa motivovať nedokázali. Ak ste v takejto situácii, žiadny strach. Možno práve ľudia vo skvelej forme vás dostatočne motivujú na to, aby ste konečne začali na sebe makať aj vy. Hoc aj hneď!

2. Lepšie zvládanie horúčav

Pokiaľ pravidelne cvičíte, zvyšujete kondíciu a odolnosť svojho tela. Keďže telo je zvyknuté na vyššiu záťaž, potenie sa a prekonávanie limitov, neznesiteľné letné horúčavy sú pre tých z nás, ktorí cvičia, jednoducho znesiteľné. Napríklad, možno ste si všimli, že v teple sa oveľa rýchlejšie zadýchate a musíte si robiť častejšie prestávky. Človek, ktorý pravidelne cvičí, má vyššiu kapacitu pľúc, nezadýcha sa tak jednoducho a horúčavy zvláda bez zbytočných problémov.

3. Vyššia odolnosť voči chorobám

cvičenie v lete

Ako sme spomínali v našom článku “4 hlavné spôsoby, ako vám cvičenie zmení život“, jedným zo zásadných vplyvov cvičenia na náš organizmus je zvýšenie odolnosti voči ochoreniam. Rôzne infekcie, zápaly dutín, prechladnutia a iné ochorenia, ktoré leto so sebou prináša, sú mimoriadne nepríjemné a dokážu veľmi jednoducho pokaziť celé leto. Ak však pravidelne cvičíte, takéto ochorenia u vás nemajú šancu a vy môžete pokojne robiť čokoľvek len chcete, bez toho, aby ste sa museli obávať skutočnosti, že ihneď ochoriete.

4. Šport bez obmedzení

Leto je obdobím športu. Športujú počas neho aj tí z nás, ktorí počas zvyšku roka veľkú fyzickú aktivitu nevykonávajú. A práve v tom je problém. Ak totiž celý rok poriadne nešportujete a zrazu vás v lete zavolá kamarát, či si nechcete zahrať volejbal, vy súhlasíte, avšak vaše telo na to nie je pripravené. Máte skrátené šľachy, stvrdnuté svaly a pri náhlom intenzívnom športe si môžete ublížiť a pokaziť si tak celé leto. Ak však pravidelne cvičíte, vaše telo je fit, pripravené na šport a riziko zranenia je minimálne.

Ešte stále neveríte, že cvičenie je skutočne prospešné? Nečakajte a vyskúšajte si to na vlastnej koži! 

Páčil sa ti článok?

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *